Представники кафедри публічного права юридичного факультету побували на конференції «Правові аспекти криптовалюти в Україні»

24 листопада 2017 року асистент кафедри публічного права юридичного факультету, к.ю.н. Ірина Романюк та аспірант цієї ж кафедри Павло Бартусяк взяли участь у конференції «Правові аспекти криптовалюти в Україні». Захід був організований спільно Всеукраїнською асоціацією адміністративних судів, Національною школою суддів України, Асоціацією податкових радників, Вищим адміністративним судом України, Асоціацією адвокатів України та платформою «TaxLink».

На подію зібралося близько 300 суддів, науковців, практикуючих юристів, а також представників криптовалютного бізнесу, що свідчить про неабиякий рівень суспільної зацікавленості у заході. Місце проведення конференції було символічним – актова зала Вищого адміністративного суду України. Знаковість ця полягала в тому, що судовий корпус, вирішуючи нагальні життєві конфлікти вже неодноразово стикався із труднощами у визначенні природи криптовалют, а тому він повинен володіти достатнім рівнем компетентності стосовно цих нових елементів світу фінансів. Посилює відповідальність не лише суддів, але й науковців ще й те, що орієнтування у світі криптовалютного бізнесу сьогодні відбувається за відсутності конкретних законодавчих положень, на котрі можна було би покластися.

У ході конференції підіймалися ряд практичних питань, що стосувалися законодавчих ініціатив врегулювання обігу криптовалюти в Україні, судових аспектів природи криптовалюти, оподаткування операцій з криптовалютою, зокрема податком на додану вартість, а також тонкощів системи «Blockchain». Було поставлено також низку парадигмально важливих питань, котрі в цілому можна звести до одного: «Чи існує потреба саме у законодавчому регламентуванні явища криптовалюти?». Детальніше програму заходу можна переглянути тут, а узагальнення окремих результатів конференції зібрані на сайті платформи TaxLink. Доступні також відео про захід на YouTube-каналах ПравоТВ та NGO TAX ADVISORS ASSOCIATION.

За результатами конференції усі учасники отримали сертифікати про участь, а також здобули досвід масштабнішого бачення проблеми правової природи криповалют в Україні та потенційних способів її вирішення.