Викладачі кафедри публічного права Руслана Гаврилюк та Лідія Нестеренко взяли участь в Осінній школі з адміністративного права та німецької методики вирішення задач

Ключовою фігурою реформування правничої освіти в Україні є викладач правових дисциплін з його цінностями та світоглядними установками, філософією життя та методологією і методикою професійної діяльності. Саме тому кафедра публічного права приділяє таку велику увагу підвищенню кваліфікації, професійній перепідготовці своїх викладачів. З початку біжучого навчального року її уже пройшли доценти Вдовічен В.А. та Струтинська-Струк Л.В., асистент Худик А.М.

В період з 8 по 11 листопада 2016 року взяли участь в Осінній школі з адміністративного права та німецької методики вирішення задач у межах спільного міжнародного проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України та Центру німецького права «Удосконалення юридичної освіти та освіти з прав людини» завідувач кафедри публічного права д.ю.н., доц. Гаврилюк Руслана та асистент Нестеренко Лідія. Вони прослухали лекції професорів юридичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка Романа Мельника та Володимира Бевзенко з адміністративно-правового циклу на теми: «Концепція людиноцентризму у сучасній доктрині адміністративного права», «Сучасні проблеми систематики адміністративного права. Загальне та Особливе адміністративне право», «Адміністративне право VS Адміністративний процес: зміст та викладання», «Адміністративна юрисдикція: сутність, критерії та практична реалізація», «Передумови та особливості захисту в адміністративному суді суб’єктивних прав».

Крім того, викладачі також отримали чудову можливість взяти участь в обговоренні ключових аспектів методології викладання адміністративного права. Зокрема, доволі жваво дискутували щодо нової концепції підручника «Загальне адміністративне право», що був виданий з врахуванням сучасних європейських стандартів розуміння адміністративного права та освітнього процесу. Також не меншу дискусію викликало обговорення змістовного наповнення програми та методики викладання навчальної дисципліни «Адміністративне право».

Справжньою родзинкою школи стали лекційні та практичні заняття щодо німецької методики вирішення казусів, до яких долучився д.ю.н., радник з питань міжнародного співробітництва та проектної роботи Центру німецького права професор Бернгард Шлоер, де не лише вивчались основи німецької методики вирішення задач та аналізувались перспективи застосування методу вирішення казусів у практиці, але проводились майстер-класи по написанню та інтерактивному вирішенню казусів за німецькою методикою.

Сподіваємось, що такого роду академічні контакти, а також наукова співпраця між нашим факультетом та Центром німецького права незабаром стануть повсякденною практикою.