Андрій Худик взяв участь у навчальному тренінгу з моніторингу судових процесів

З 11 по 14 лютого 2017 року асистент кафедри публічного права А. Худик брав участь у навчальному тренінгу з моніторингу судових процесів. Даний тренінг було проведено у межах проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” за фінансової підтримки Уряду Канади.

Метою проекту було посилити спроможність інститутів громадянського суспільства у здійсненні моніторингу судових процесів, провести аналіз результатів моніторингу у світлі відповідних міжнародних стандартів справедливого судочинства, виявити прогалини в національній системі, які викликають невідповідності міжнародним стандартам, та підготувати рекомендації з метою їхнього усунення.

На думку Координатора проектів ОБСЄ в Україні, моніторинг судових процесів є потужним інструментом процесу реформування судової системи. Адже шляхом систематичного збору достовірної інформації щодо того, яким чином проводяться судові процеси, програми ОБСЄ мають на меті надати державам допомогу у розвитку ефективної судової системи, що забезпечує винесення рішень у справах у відповідності до принципу верховенства права та міжнародних стандартів справедливого судового розгляду.

За результатами тренінгу планується презентація звіт.

Публікації щодо захисту прав людини, здійснені в межах проекту “Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя” можна знайти за посиланням – http://www.osce.org/uk/ukraine/235336. Публікації представляють міжнародні та українські стандарти, провідний досвід та механізми у сфері судочинства та захисту прав людини.

20170214_111644