Викладачі кафедри публічного права Сергій Боднар та Дмитро Костя пройшли стажування в Республіці Польща

З 8 по 21 травня 2017 року викладачі кафедри публічного права юридичного факультету ЧНУ доценти Сергій Боднар та Дмитро Костя проходили короткострокове стажування при кафедрі переговорів та медіації, факультету права, канонічного права та адміністрації Люблінського католицького університету імені Яна Павла ІІ (КУЛу). Метою стажування було засвоєння нових форм та методик правозастосування й альтернативного розв’язання правових конфліктів, викладання окремих юридичних дисциплін, зокрема, таких як медіація, медіація у публічному праві, теорія переговорів, медіація в дипломатії, консиліація, арбітражний процес та ін., а також проведення наукових досліджень у відповідній сфері.

Під час стажування викладачі нашого факультету мали змогу спостерігати за проведенням лекцій та семінарів польськими колегами, відвідували заняття із симулювання процедур медіації з розгляду окремих категорій правових спорів, які проводилися практикуючими суддями та адвокатами, а також ознайомились із організацією клінічної практики студентів з вирішення господарсько-правових спорів при Центрі арбітражу та медіації Люблінського католицького університету. Доц. Дмитро Костя прочитав для студентів, що навчаються за напрямом “Європейські студії”, лекційні заняття на тему  “Медіація в Україні”, а доц. Сергій Боднар ознайомив майбутніх польських правників із особливостями правового забезпечення ведення бізнесу в Україні.

Крім того, програма стажування включала в себе роботу із джерелами у бібліотеці Люблінського католицького університету, консультації з викладачами кафедри переговорів та медіації, вивчення розвитку та інституціоналізації медіації й інших альтернативних методів вирішення спорів в Республіці Польща. Викладачі кафедри публічного права та адміністрація юридичного факультету ЧНУ висловлюють щиру подяку декану факультету права, канонічного права та адміністрації КУЛу професору Кшиштофу В’яку, а також завідувачу кафедри переговорів та медіації професору Влодзімєжу Бронському за комфортні умови перебування наших викладачів в їх навчальному закладі та можливість збагатитися досвідом в галузі викладацької та наукової діяльності.

Стажування відбувалось в рамках розвитку двосторонньої співпраці між юридичними факультетами університетів, яка з-поміж іншого передбачає участь у виконанні спільних грантових проектів, що фінансуються інституціями ЄС та національними органами управління в галузі вищої освіти України і Польщі, а також програми мобільності викладачів та студентів між правничими школами обох вишів.