Ще одне ПРОРИВНЕ ДОСЯГНЕННЯ КАФЕДРИ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА юридичного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Навесні 2018 року ми інформували, що одноосібні статті відразу п’яти науково-педагогічних працівників кафедри публічного права опубліковано у виданні, що індексується у базах даних WEB OF SCIENCE: Пацурківського Петра, професора кафедри, декана юридичного факультету; Гаврилюк Руслани, завідувача кафедри; Кості Дмитра, доцента кафедри, заступника декана факультету з наукової роботи; Худика Андрія, асистента кафедри; Рарицької Вікторії, аспірантки кафедри.

Наприкінці літа 2018 року стали офіційно відомі шість проектів-переможців конкурсу програми ЄС ЕРАЗМУС+ «Розвиток потенціалу вищої освіти» від України. Ці проекти будуть реалізовувати 37 закладів вищої освіти та інших організацій. Вони зосереджені на модернізації освітніх програм у сферах інженерії та транспортних послуг, магістерських програм для майбутніх суддів, прокурорів, слідчих, інноваційної реабілітаційної освіти, журналістики, МЕДІАЦІЇ та розвитку компетентностей у сфері цифрових технологій.

37 партнерів з України представляють 26 закладів вищої освіти, 2 підприємства, 3 громадські організації та Міністерство освіти і науки України. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича є одним із партнерів у трьох проектах. Міністерство освіти і науки України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Сумський державний університет, Львівський національний університет ім. І.Франка – у 2 проектах.

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича у проекті Mediation: training and society transformation / MEDIATS – Медіація: навчання та трансформація суспільства – репрезентує кафедра публічного права в особах наступних його виконавців: Руслани Гаврилюк, завідувача кафедри, керівника проектної групи, Петра Пацурківського, професора кафедри, Дмитра Кості та Сергія Боднара – доцентів кафедри, Людмили Кості та Олени Хандій – аспірантів кафедри.

Партнерами проекту виступають:

• Голландська бізнес академія (Бреда, Нідерланди)
  • Університет Сан Антоніо (Мурсія, Іспанія)
  • Бізнес школа Університету Туріба (Рига, Латвія)
  • Університет КРОК (Київ, Україна)
  • Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна (Харків, Україна)
  • Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича (Чернівці. Україна)
  • Хазарський університет (Баку, Азербайджан)
  • Ганджа державний університет (Ганджа, Азербайджан)
  • Іліа державний університет (Тбілісі, Грузія)
  • Державний університет ім. Ш. Руставелі (Батумі, Грузія)
  • Консалтингова компанія HULTGREN (Берлін, Німеччина)

Проект передбачає створення можливостей для університетів стати одними із ключових гравців у фасилітації процесів медіації в Азербайджані, Грузії та Україні з метою зміцнення демократії та об’єктивного вирішення спорів шляхом запозичення найкращих європейських практик.

Задля досягнення вищевказаних цілей команди проекту вивчатимуть найкращі практики в країнах ЄС, підбиратимуть та навчатимуть персонал, обиратимуть студентів, розроблятимуть та впроваджуватимуть магістерські програми в медіації.  Влітку 2018 року вже відбувся вперше в Україні успішний набір абітурієнтів на магістерську освітньо-професійну програму «Медіація» на кафедрі публічного права юридичного факультету університету. Якість навчання та компетенції студентів будуть ретельно оцінюватися національними та європейськими (ЄС) експертами, організовуватимуться практичні заходи в країнах-партнерах та в ЄС з тим, щоб гарантувати якісну підготовку медіаторів.

Також передбачається створення медіаційних федерацій в кожній із країн-партнерів, що виконуватимуть роль стійких/постійних механізмів, через які працівники ВНЗ матиме можливість просувати/пропагувати медіаційні цінності, пропонувати зміни до законодавства, розвивати співпрацю з різними зацікавленими сторонами та здійснювати вплив на місцевому, національному та міжнародному рівнях.

Часові рамки реалізації проекту: 15.11.2018 – 14.11.2021 (36 місяців).

Додаткові (загальні) цілі проекту в рамках Capacity Building in HE Projects

• Підтримка модернізації, доступності та інтернаціоналізації вищої освіти в країнах-партнерах;
  • Внесок у співпрацю між ЄС та країнами-партнерами;
  • Покращення якості вищої освіти та зміцнення її релевантності на ринку праці та в суспільстві;
  • Підвищення рівня компетенцій та навичок у ВНЗ шляхом впровадження нових та інноваційних освітніх програм.

Додатковий короткий опис цілей проекту.

Проект передбачає розробку та провадження в країнах Східного Партнерства нових та інноваційних магістерських програм в галузі медіації, які б ґрунтувалися на принципах ЄС. Крім того, навчання академічних та адміністративних працівників ВНЗ і стажування в ЄС сприятиме модернізації, доступності та інтернаціоналізації освіти та співпраці між ЄС та країнами Східного Партнерства, а також безпосередньо між цими країнами. Навчання і підготовка кваліфікованих медіаторів, затребуваних на ринку праці, підвищить значимість вищої освіти.

Конкретні цілі проекту:

• Розробка та впровадження освітньо-професійної програми для підготовки магістрів “Медіація”;
  • Створення федерацій медіації в Азербайджані, Грузії та Україні.
  • Пропагування та просування медіаційних цінностей в суспільстві.

Сума проекту: 842 524 євро, із них 72 923 євро – для Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.