Тренінг «Європейський досвід реформ для України»

19-20 травня асистент кафедри публічного права Лідія Нестеренко взяла участь у тренінгу «Європейський досвід реформ для України», що відбувся у м. Вінниця.  Організаторами виступили Вінницький обласний осередок Міжнародної громадської організації «Україна-Польща-Німеччина» та ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини».

Склад учасників був досить різноманітним. З семи областей України зібралися представники місцевих органів влади, державні службовці, громадські діячі та журналісти.

Учасників ознайомили особливостями процесу децентралізації в Україні, з моделями адміністративно-територіальних реформ Франції, Польщі, Німеччини та інших країн ЄС, елементи яких можна використати в Україні. Один із тренерів, голова ВОО МГО «Україна-Польща-Німеччина», Олексій Гаврилов, підкреслив, що  неможливо взяти модель реформування якоїсь однієї європейської країни і впровадити її в Україні, але варто досліджувати іноземний досвід для того щоб скористатися позитивним надбанням.

Окрему увагу на тренінгу приділили активізації грантової діяльності та залученню додаткових ресурсів для розвитку громади. Голова ГО «Ресурсно-інформаційний центр «Громади Вінниччини» Андрій Кавунець, розповів учасникам, як поетапно написати проект, який допоможе залучити в територіальну громаду кошти для її подальшого розвитку. Тренер зазначив, що спочатку громаді варто продумати та затвердити стратегію розвитку і, виходячи з існуючих потреб, готувати проект.

Дуже пізнавальним було ознайомитися з досвідом адміністративно-територіальної реформи французького міста Баньоль-де-л’Орн. Його мер Жан-П’єр Блює зауважив, що в них активно співпрацюють органи влади, самоврядування та громадськість і завдяки цьому вони швидко приймають ефективні рішення.  Зокрема, не дивлячись на те, що річний бюджет міста Баньоля-де-л’Орна, де проживає 3 тис. мешканців, становить 13 млн. євро., вони відкинули власні амбіції та об’єдналися із сусіднім селом для того, щоб отримати дотацію з держбюджету в 700 тис. євро. Крім дотацій певну частину надходжень до бюджету забезпечують туристи. Але найбільшу частку доходу забезпечують мешканці, сплачуючи податки.  Як зазначив Жан-П’єр Блює: «Всі сплачують податки, тому що розуміють – від цього залежить, в якому місті та в яких умовах вони будуть жити».

Детальніше про захід читайте ТУТ