Тренінг із вдосконалення навиків написання наукових статей

Юридичний факультет ЧНУ імені Ю. Федьковича ще декілька років тому з власної ініціативи долучився до Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні, який адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти. З тих пір питання академічної доброчесності стали на факультеті одними з найактуальніших, а впровадження політики академічної доброчесності почало здійснюватися системно та цілеспрямовано. Внаслідок цього на факультеті уже здійснено ряд принципових кроків по практичній реалізації принципів академічної доброчесності у її європейському розумінні.

Найближчим із нових кроків у цьому напрямку стане запровадження, у відповідності з рішенням вченої ради юридичного факультету, починаючи з 01 вересня 2018 року, обов’язкової перевірки перед прилюдним захистом на предмет дотримання вимог академічної доброчесності усіх магістерських робіт студентів юридичного факультету за всіма наявними базами даних і оприлюднення їх після цього на сайті бібліотеки університету та відповідних кафедр для постійного відкритого доступу.

З метою ще активнішого впровадження практик академічної доброчесності на факультеті Вікторія Рарицька, аспірантка кафедри публічного права факультету була відряджена для участі у Школі із вдосконалення навиків написання наукових статей для молодих науковців “Academic Integrity in Transitional Societies”, що проходила 29-31 травня 2018 року у м. Поляна, Закарпатської області.

Організаторами науково-тренінгової програми Школи виступили Проект сприяння академічній доброчесності в Україні – SAIUP разом з академічним виданням SCS “Studies of Changing Societies”, компанією “Антиплагіат” (Unicheck) та Університетом Ферфілду (штат Коннектикут, США). За керівництва фасилітаторів Кетрін Нантц, професора з економіки в Університеті Ферфілд, та Девіда Шмідта, доцента (Associate Professor) з бізнес-етики та директора Центру прикладної етики (Center for Applied Ethics) в Університеті Ферфілд учасники працювали над поліпшенням навиків академічного письма англійською мовою, паралельно опрацьовуючи основні складнощі, які можуть виникати під час підготовки статей до публікації.

Учасники Школи також отримали можливість включення найкращих статей до спеціального видання журналу “Studies of Changing Societies: Academic Integrity in Developing Countries” – “Академічна доброчесність у суспільствах перехідного типу” / Academic Integrity in Transitional Societies.

Обов’язком кожного з учасників вищезазначеного тренінгу, в тім числі й Вікторії Рарицької, за задумом його організаторів, є активне поширення набутих компетентностей під час Школи серед своїх колег по роботі та навчанню, а також оприлюднення звітів на сайтах своїх вузів про пророблену ними у цьому напрямку роботу. Тож «м’яч» на полі Вікторії Рарицької.

Професор Петро Пацурківський, декан юридичного факультету